Pro Evolution Soccer

Pro Evolution Soccer

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2007-07-30 00:08:46

nosialdo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-07-29
Posty: 7
Punktów :   

Wgrywanie dodatków

Wiem ,że wiele osubub ma problemy z wgrywaniem dodatków do pesa dlatego chciałbym żebyśmy pisali o problemach związanych z dodatkami .

Offline

 

#2 2007-08-01 15:06:36

Bartek

Moderator

8185354
Zarejestrowany: 2007-07-26
Posty: 14
Punktów :   

Re: Wgrywanie dodatków

sa 3 rozne typy dodatkow. OF-y (option file), pliki kitservera i pliki DKZ. Zwykle kazdy ma problemy z DKZ. wyjasnie wszystko po kolei.

PROBLEMY Z Option File:
tutaj raczej nie ma zadnych problemów. Ściągnięty i rozpakowany plik trzeba wrzucić do katalogu folder 1 (lub 2,3,4 itd.), który znajduje sie w C/Documents and Settings/Nazwa użytkownika kompa/Moje Dokumenty/KONAMI/save.
Jeśli zamienilismy starego option file na nowego to wlanczamy gre i jest ok. jesli jednak option file ten jest w innym foderze niż folder 1 należy w opcjach gdy zminic option file'a.


PROBLEMY z kitserverem.
Tutaj są już troche większe problemy niż w wyżej wymienionym przypadku. Po pobraniu i rozpakowaniu kitservera należy przenieść go do katalogu: C:/Program Files/Konami/Pro Evolution Soccer 6. Następni kliknąć przycisk setup.exe , Pojawi nam się okienko. Jeśli będzie tam napis PES6.exe to znaczy ze kitserver jest w dobrym miejscu i możemy nacisnąć Install. Po 1s pojawi nam sie okinko z napisem oznaczającym pomyślną instalacje. Wszystkie dodatki znajdują się w folderze GDB. Zaleca się na samym początku stworzyć 5 folderów i nazwać je: balls, statiums, uni, boots i faces. Do folderu ball trzeba wrzucać piłki, do folderu stadiums stadiony, do folderu boots buty, a do folderu uni stroje. Twarze i stroje muszą być podzielone na ligi i kluby (nie wiem jak z butami bo nie wgrywalem). Jest jescze jedna ważna rzecz. Wszystkie te foldery muszą zawierać plik map.txt .
Tak wogóle to najlepiej ściągać np. wszystkie stroje drużyn naraz, lub też bardzo dużo piłek jednocześnie (ja mam okolo 500).

PROBLEM Z DKZ.
Tutaj jest najwięcej problemów. Tutaj można pobrać DKZ Studio 0.92b.
Najlepiej przed użyciem programu stworzyć kopie zapasową plików, z którymi pracujecie. Gdy jesteś już zabezpieczony przed utrata danych i posiadasz plika AFS sćiągnięty z sieci  uruchamiasz program. Otwierasz plik p_text(p to skrót od polish, jest też e_text itd. w zależności jaki języki wybrałeś) lub 0_text z katalogu dat w folderze z PES to zależy jaka jest nazwa ściągniętego pliku. Następnie otwierasz ściągnięty plik. Pojawi ci się zakładka po prawej stronie u góry. Pliki z pliku ściągnietego wklejasz do pliku pierwotnego. Pojawi ci sie komunikat naciskasz ok. następnie zapisujesz plik i już masz.
nieraz jest troche inaczej. Czasem zdarza się, że plik nie ma nazwy p_text tylko np. e_text lub g_text. TO nie ma znaczeniato sa tylko skróty od języków, które są nie ważne.
Czasem jednak plik nazywa się np. scoreboard by X. Go też trzeba otworzyć za pomoca DKZ studio. W nim powinny być pliki p_text i 0_text. Trzeba postępować tak jak wczęśniej napisałem (z 0_text do 0_text itd.) Jeśli jednak nazwa pliku nazywa się X i gdy otwieramy plik za pomocą dkz nie ma tam pliku 0_text itd. wtedy trzeba sprawdzić format pliku i zobaczyć gdzie występuje plik o takiej samej nazwie i formacie tzn. że jeśli np. mamy plik unknown_00406.txs to oznacza, że trzeba go dać do p_text, ponieważ tam znajduje się plik o takiej samej nazwie (w 0_text jest plik unkown_00406.bin)
Jeśli pobrane pliki nie są do otworzenia w DKZ i mają format: .txs .str .bin .opd itd.(wszystkie, które występują w 0_text i p_text) to oznacza, że trzeba je przeciągnąć do DKZ Studio.

Podobnie to działa przy p_sound i 0_sound.
Mam nadzieje, ze pomogłem rozwiązać problem...

Offline

 

#3 2007-08-01 17:11:27

Kazik

Administrator

2015797
Skąd: Jedlina Zdrój :)
Zarejestrowany: 2007-01-15
Posty: 44
Punktów :   
WWW

Re: Wgrywanie dodatków

Super, super
Ogromny plus u mnie i innych userów, którzy tego nie potrafią też
Pozdrawiam i dziękuję


Admin/mod ma zawsze racje
2+2=5! Jakieś zastrzeżenia?! ::

Offline

 
Forum widoczne dla zalogowanych!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ligacieni.pun.pl www.listopadowki07.pun.pl www.przedszkolelesne.pun.pl www.polscyfanatycy.pun.pl www.narutoninjawars.pun.pl