Pro Evolution Soccer

Pro Evolution Soccer


#1 2007-07-10 20:51:59

pesfan

Moderator

2558505
Skąd: PES WORLD
Zarejestrowany: 2007-07-10
Posty: 3
Punktów :   
WWW

Triki i Zwody

To jest poradnik Gamepad/Klawiatura. Niektóre są podane na klawiaturze a niektore na padzie,i sory za brak filmików,ale nie chca dzialac ;/.

Balans ciałem
Balans ciałem wykonujemy podczas chodu wystarczy lekko wcisnąć górę lub dół jeśli idziemy w stronę bramki a po wykonaniu tego możemy wcisnąć bieg R1 aby zawodnik dalej wypuścił piłkę.

Bieg Bez Przyjęcia Piłki

Przed otrzymaniem podania wystarczy wcisnąć bieg R1 + kierunek a piłkarz zamiast przyjąć piłkę pobiegnie.

Dalekie Wypuszczenie

Biegniemy np. w stronę bramki czyli wciskamy strzałkę w prawo cały czas trzymamy R1 i wciskamy R2 + strzałkę w dół albo w górę i zawodnik wypuści sobie daleko piłkę.

Długa Przekładanka
Podczas biegu albo chodu wciskamy 2 razy L1 .

Drawback Side Extension
Zatrzymujemy zawodnika z piłka trzymamy R2 naciskamy w tył zawodnik wykonuje ruch do tyłu z piłką i puszczamy R2 i wciskamy szybko kierunek (45 stopni w stronę lepszej nogi) czyli dla zawodnika prawo nożnego zwróconego w stronę bramki wciskamy R2 + strzałkę do tyłu, puszczamy wszystko i szybko strzałkę prawo + dół czyli ukos.

Flip-Flap (Elastico)
Wciskamy 3 razy R2 albo L1 i tylko niektórzy zawodnicy umieją to wykonać Cisse, Ronaldinho, C.Ronaldo, Ronaldo, Ibrahimovic, Wilhelmson.

Inne Wypuszczenie Piłki

Gdy biegniemy z wciśniętym R1 wciskamy 3 razy szybko kierunek np strzałkę w prawo a zawodnik wypuści sobie piłkę ale nie tak daleko jak w tamtym wypuszczeniu.

Krótka Przekładanka
Podczas biegu lub chodu wciskamy 2 razy R2.

Markowanie balansem
Gdy piłkarz stoi w miejscu naciskamy 2 razy szybko kierunek jeśli jesteśmy zwróceni twarzą do bramki do 2 razy góra albo 2 razy dół.

Markowanie Strzału
Markowanie strzału można robić podczas biegu jak i zwykłego chodu naciągamy pasek strzału i wciskamy szybko podanie czyli kwadrat i iks można wcisnąć także kierunek, w którą chcemy zamarkować strzał.

Matthews Feint
Gdy jesteśmy zwróceni twarzą w stronę bramki, zatrzymujemy zawodnika z piłka np. guzikiem R2 lub R1 i jak stoimy nieruchomo z piłka wciskamy szybko góra dół albo dół góra, w zależności w którą stronę chcemy wykonać zwód, przypominam ze to dla zawodnika zwróconego twarzą w stronę bramki a kierunki to 90stopni od kierunku patrzenia zawodnika.

Mocny Strzał
Po naciągnięciu paska siły strzału wciskamy trójkąt czyli podanie na dobieg.

Podrzucenie Piłki
Ustawiamy analog na klawiaturze a mianowicie analog w górę i w dół na obojętnie jakie guziki np. CV Wciskamy szybko CV (analog w górę i w dół) a piłkarz podrzuci sobie piłkę.

Przekładanka z balansem
Wciskamy 2 razy R2 aby wykonać szybka przekładankę i jeśli lecimy w stronę bramki to wciskamy w dół + R1 albo w górę + R1 trzeba to szybko wykonać.

Przepuszczenie Piłki
Przed przyjęciem piłki wystarczy trzymać R1 a piłkarz musi stać w miejscu.

Przyjęcie Piłki
Gdy piłka leci na nogę albo na klatkę piersiowa wciskamy L1+R1, nogą piłkarz podbija sobie ja lekko technicznie a jeśli leci na klatkę piersiowa to ładnie i wysoko podbija idealnie by uderzyć z przewrotki.

Ruletka
Musimy ustawić prawy analog na guziki jakieś (ja gram AWSD wiec ustawiłem na ZX NA Z prawy analog w dół a na X w prawo), gdy idziemy wciskamy szybko ZX i mamy ruletkę . Chodzi o zrobienie ćwierć koła na analogu. Guziki możecie ustawić dowolne.

Stationary Stepover to Dash

Ten zwód można wykonać na 2 sposoby
1 sposób to zwykły zamach noga czyli piłkarz markuje ze chce ruszyć w jakąś stronę.
- gdy piłkarz stoi z piłka wciskamy 2razy R2 szybko można tak kilka razy
2 sposób to co poprzednio ale piłkarz wykona ten ruch i ruszy szybko z piłka.
- gdy piłkarz stoi wciskamy szybko 2 razy R2 i jeśli zawodnik jest prawo nożny
to wciskamy strzałkę w prawo+ w dół czyli znowu ukos w stronę 45 stopni od swojej
lepszej nogi.
Znowu kierunki dla zawodnika twarzą zwróconego do bramki.

Strzał Piętką
Wystarczy biegnąć w stronę bramki, odwrócić się i wcisnąć strzał jeśli zawodnik jest
lewo nożny tak jak na filmiku, musimy być przy słupku prawym albo bliżej ekranu
zawodnik prawo nożny słupek dalszy.

Techniczny Strzał
Po naciągnięciu paska siły strzału, wystarczy wcisnąć R2 i mamy strzał techniczny, który nie jest za mocny ale podkręcony i mierzony.

Ukryte Mocne Uderzenie

Wystarczy tak jak na filmiku, podać piłkę po ziemi do zawodnika które stoi w miejscu ! Potem nacisnąć przycisk strzału (kwadrat). Strzał różni się animacją od tego jakby zawodnik nabiegał na piłkę i jest bardzo mocny.

Ukryty Lob

Wystarczy biec w stronę bramki i skręcić do swojej mocniejszej nogi pod kątem 45 stopni Czyli biegniemy w prawo i wciskamy w prawo + dół czyli ukos poczym wciskamy L1 + kierunek do bramki lob ten różni się tylko animacja od zwykłego.

Wypuszczenie Piłki
Gdy stoimy z piłką naciskamy R1 + L1 a piłkarz wysunie sobie piłkę.
[b]
Rabona shot (strzał z krzyżaka) - wystarczy postępować tak jak napisane i pokazane w filmiku.
link do filmu: http://www.youtube.com/watch?v=MI5_JqTxp_o


Bierz PESA a nie FIFE ,my nie gramy w taką kiche!

Offline

 

#2 2007-07-10 23:03:39

Kazik

Administrator

2015797
Skąd: Jedlina Zdrój :)
Zarejestrowany: 2007-01-15
Posty: 44
Punktów :   
WWW

Re: Triki i Zwody

ekstra
Ok, coś ode mnie (aha, nie znam dokładnych nazw trików, więc będę je leciutko "obrazował") :
Podbicie piłki:  góra + dół prawym drążkiem analogu
Mocny strzał: (być może nie trik, ale mojemu koledze pomogło dzisiaj strzelić mi bramkę ) Po naciśnięciu strzału, naciskamy "podanie na dojście", czyli trójkąt.
Mierzony strzał: Po naciśnięciu strzału, naciskamy R2, strzał jest wtedy podkręcony i niezbyt mocny.
Rabona shot: Tutaj będzie trochę więcej tłumaczenia, a jest to banalne
Więc, potrzebujemy odpowiedniego gracza, czyli kogoś, kto ma "Częst. używania słabszej nogi" 1-3 np. Messi z Barcelony. http://aycu16.webshots.com/image/22095/ … 760_rs.jpg Tu jest mój zarąbisty obrazeczek, jak kierować gracza Biegniemy po lini pola karnego, bądź trochę obok Między tymi zielonymi kreseczkami należy nacisnąć strzał, dosyć trudne do wykonania podczas meczu, ale efekt cieszy oczy Jakby co, to na treningu podpatrzyć, albo na moim filmiku ostatnim na stronie zobaczyć.
Lob: są dwa sposoby na wykonanie tzw. "loba" Oba równie łartwe, lecz trzeba wyczuć siłę Biegniemy z piłką i gdy bramkarz wychodzi z bramki, naicskamy strzał + L1, lub strzał + R1 (R1 jest to sprint). Jeden z nich jest wyzszy, a drugi niższy, ale już zapomniałem Musicie sobie obczaić



UWAGA! W TYM WĄTKU NIE PISZEMY: JAK WYKONAĆ TO I TAMTO? UMIESZCZAMY TU TYLKO OPISANE TRIKI! JEŻELI KTOŚ SIĘ TU ZAPYTA, TO DOSTANIE WARNA!


Admin/mod ma zawsze racje
2+2=5! Jakieś zastrzeżenia?! ::

Offline

 

#3 2007-07-11 12:49:26

Kazik

Administrator

2015797
Skąd: Jedlina Zdrój :)
Zarejestrowany: 2007-01-15
Posty: 44
Punktów :   
WWW

Re: Triki i Zwody

Nąstępne triki:
Zwód-V: Ruszając z pozycji stojącej przytrzymaj przycisk R2 i naciśnij przycisk kierunku przeciwnym do kierunku biegu gracza, a następnie naciśnij przycik kierunku ukośny pod kątem 45 stopni do najsilniejszej stopy zawodnika. Trochę zagmatwane ale fajne
Matthews Feint: Mając piłkę nieruchomą, lekko naciśnij przycisk kierunku będący pod kątem 90 stopni w lewo lub w prawo do kierunku, w którym zwrócony jest zawodnik, następnie natychmiast naciśnij i przytrzymaj przeciwny kierunek. Aby wykonać tę sztuczkę zawodnik musi mieć umiejętoność dryblingu na poziomie 70 punktów, lub więcej
Wybicie piłki naprzód: Gdy zawodnik ma piłke przy nodze i nie rusza się, równocześnie naciśnij przyciski R2 i L1, aby wybić piłkę do przodu jako podanie lub dośrodkowanie.
Zwód (długi) : Dwukrotnie naciśnij przycisk L1
Zwód (krótki) : Dwukrotnie naciśnij przycisk R2
Zwód w miejscu: Gdy Twój zawodnik stoi nieruchomo z piłką przy nodze, każ mu udawać, że chce poruszyc się z piłką, dwukrotnie naciskając L1 i R2.
Markowanie: Naciśnij przycisk kwadrat i gdy pojawi się pasek siły, naciśnij podanie. Dla lepszego efektu naciśnij podanie niemal natychmiast.


Admin/mod ma zawsze racje
2+2=5! Jakieś zastrzeżenia?! ::

Offline

 

#4 2007-07-28 15:46:07

Bartek

Moderator

8185354
Zarejestrowany: 2007-07-26
Posty: 14
Punktów :   

Re: Triki i Zwody

Bardzo mi pomogliscie tymi postami. DZIĘKI
-------------
Proszę bardzo
Kazik

Offline

 

#5 2007-09-02 16:16:49

Alan

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-09-02
Posty: 1
Punktów :   

Re: Triki i Zwody

hi
jestem Tu nowy ale na innym forum (IO) jestem juz dluzszy czas i tez mam cos dla was w sprawie trikow
dam folder w ktorym jest wszystko opisane ale dodatkowo sa tez filmiki jako "bonus"
wszystko zostalo przygotowane przez CeHa http://www.speedyshare.com/780163395.html
pozdro

Ostatnio edytowany przez Alan (2007-09-02 16:17:37)

Offline

 

#6 2007-09-02 18:26:41

Bartek

Moderator

8185354
Zarejestrowany: 2007-07-26
Posty: 14
Punktów :   

Re: Triki i Zwody

Określenie "nowy user" jest tu bardzo rzadko widziane . Ale fajnie, że to wrzuciłeś. Na pewno jednej z 17 innym osobom się to przyda. Aha tak przy okazji właśnie sprawdzam zawartość tego )

Offline

 
Forum widoczne dla zalogowanych!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kotly.pun.pl www.headshotzhunters.pun.pl www.managernba.pun.pl www.dungal-serwer.pun.pl www.inz-srodowiska-uksford.pun.pl